Методична робота

Методичний кабінет дошкільного закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

Діяльність методичного кабінету організовує і скеровує вихователь – методист закладу.

Організація роботи методичного кабінету проводиться з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів та відповідно до цього Типового положення.

Своїми доробками педагоги діляться на педраді, педагогічних годинах, засіданнях  круглого столу, під час колективних переглядів, конкурсів, виставок, майстер-класів, ділових ігор, обміном досвіду, обговорення новинок, анкетування, бліц-ігор.

Семінари-практикуми проводяться для того, щоб вихователі  самі навчилися, а потім ці знання та уміння використали в своїй педагогічній діяльності.

Майстерність вихователя не випадкове везіння, не щаслива знахідка, це систематичний кропіткий пошук, безмежна любов до дитини.

Організація навчально-виховного процесу проходить в цікавій ігровій формі.  Затишні, естетично оформлені групи, сучасні меблі та декорації, розвиваюче предметно-ігрове середовище: дидактичні матеріали, що дібрані згідно з вимогами Базової програми розвитку дітей дошкільного віку «Дитина». На високому рівні організовано навчально-виховний процес: маємо гарну методичну базу, використовуємо нові досягнення в педагогіці, реально запроваджуємо в освітній процес сучасні науково-методичні підходи: особистісно-орієнтований; інтегрований; діяльнісний. Використовуємо з максимальною продуктивністю як традиційні освітні технології так і інноваційні.

Діти закладу приймають активну участь не тільки в житті ДНЗ, а також є учасниками заходів в місті: у ІІІ відкритому конкурсі дитячого малюнка «Веселкове поле», Луганської обласної бібліотеки для дітей, Луганського обласного краєзнавчого музею, виїзні міні-виставки у закладі.

Велика увага приділяється спрямування зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистістно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає  формуванню у дітей здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. (фото)